Představení vinařství a přehled produktů:  Vičické vinařství Mikulášek

Sympatické rodinné vinařství v současnosti hospodaří na zhruba 5 ha vinic ve vinařské obci Březno (podoblast litoměřická, viniční trať Zámecká). K pěstování révy Mikuláškovi přistupují ekologicky a v duchu tradic, ve vinici nepoužívají žádné herbicidy. Víno nezatřiďují, ale zákazník se může z etiket dozvědět, že hrozny při sklizni dosáhly často cukernatosti odpovídající stupni kabinet nebo pozdní sběr.

Vinařství založil Alois Mikulášek se syny Robertem a Jakubem teprve v roce 2012, ale během neuvěřitelně krátké doby se zařadili mezi kvalitní česká vinařství. Velmi sympatický je důraz na ekologický přístup v souladu s vinařskou tradicí - do jejich vinic nesmějí vstoupit žádné herbicidy a se škůdci se vypořádají nasazení draví roztoči. Ve sklepech Mikuláškovi pracují s nerezovými tanky i dubovými sudy, ale v obou případech se víno vyrábí přirozeně bez přidaných preparátů. 


U Mikulášků se nezatřiďuje, což znamená, že všechna vína jsou označena kategorií ´zemské´, ale hrozny při sklizni často dosahují stupně cukernatosti odpovídající třídě kabinet nebo pozdní sběr. V sortimentu narazíme na vysoce kvalitní vína odrůd tradičních (Ryzlink rýnský, Pinot Gris) i nových a resistentních (Hibernal, Solaris, Sevar), ale zákazník nešlápne vedle ani při sázce na zdejší cuvée. Vše nasvědčuje tomu, že jméno Vičické vinařství Mikulášek bychom si měli velmi dobře zapamatovat.

Více
Zobrazení 1 - 2 z 2 položek
Zobrazení 1 - 2 z 2 položek