Lámete si hlavu s dárkem pro své blízké? Darujte poukaz!

  

Nejnovější komentáře v blogu

Sv. Tomáš je vynikající vinařství!
 28/05/2018  Robert Blouzek
Je to složité.
 29/03/2018  Ladislav mandik

Zobrazit všechny komentáře

Představení vinařství a přehled produktů:  Vinařství Firla

Vinařství založil MUDr. Jiří Firla jako v roce 2010. Na 10 arech poblíž Chlumu u Třeboně pěstuje hrozny rezistentní odrůdy Hibernal, které se zpracovávají v Šatově. Vinice je opečovávána ekologicky, sběr probíhá ručně.

Na začátku byla velká osobní výzva a myšlenka vytvořit něco netradičního, neotřelého. Výsledkem je naprostá rarita v podobě jediného vinařství nacházejícího se v jižních Čechách mimo oficiální vinařské oblasti. MUDr. Jířímu Firlovi se splnil sen - s podporou prof. Krause se mu v roce 2010 podařilo na rozloze 10 arů poblíž Chlumu u Třeboně založit malou jednodruhovou vinici, na které vysázel Hibernal. V nadmořské výšce 480 m hrozny vyzrávají ve sklizňové cukernatosti 19°NM, tedy v kvalitě kabinet a zpracovávají se v Šatově. Vinice je ošetřována výhradně v programu Biocont, tedy zcela ekologicky, sběr probíhá ručně. Produkce osciluje kolem počtu 1.000 lahví ročně.


Hibernal z vinařství Firla představuje jednoznačně velmi příjemné překvapení. Pokud očekáváte svěží, výrazné víno s vyrovnaným poměrem zbytkového cukru a kyselin, jste na správné adrese. Jedinečné víno, za kterým stojí odvaha a síla zlomit veškeré předsudky.

Více

Od tohoto vinařství nemáme bohužel žádné zboží.