Lámete si hlavu s dárkem pro své blízké? Darujte poukaz!

  

Nejnovější komentáře v blogu

Sv. Tomáš je vynikající vinařství!
 28/05/2018  Robert Blouzek
Je to složité.
 29/03/2018  Ladislav mandik

Zobrazit všechny komentáře

Sylvánské zelené

Sylvánské zelené je jedna z nejstarších odrůd révy vinné, která vznikla samovolným křížením odrůd Rakouské bílé a Tramín červený a nejspíše pochází z okolí rakouské Kremže. Dříve patřila k nejrozšířenějším odrůdám v Rakousku-Uhersku. Na Moravě byla postupně vytlačena odrůdami Neuburské a Müller Thurgau pro své poměrně vysoké nároky na pěstování....

Sylvánské zelené je jedna z nejstarších odrůd révy vinné, která vznikla samovolným křížením odrůd Rakouské bílé a Tramín červený a nejspíše pochází z okolí rakouské Kremže. Dříve patřila k nejrozšířenějším odrůdám v Rakousku-Uhersku. Na Moravě byla postupně vytlačena odrůdami Neuburské a Müller Thurgau pro své poměrně vysoké nároky na pěstování.

Nejvhodnější je z odrůdy Sylvánské zelené vyrábět vína s přívlastky kabinetní a pozdní sběr. Mívají pak výraznou aromatiku a svěží kyselinu.

Sylvánské zelené má obvykle žlutozelenou barvu. U mladších vín se objevuje vůně trávy, sena a angreštu, mívají vyšší obsah kyselin. Chuť je plná, extraktivní. Vyzrálá vína vyšších přívlastků nabývají na olejovitosti, jsou hladká a vláčná, ve vůni najdeme například květy akátu.

Víno odrůdy Sylvánské zelené je vhodné ke střednědobé archivaci.

Více

Sylvánské zelené Je zde 1 položka.

Zobrazení 1 - 1 z 1 položky
Zobrazení 1 - 1 z 1 položky