Vinařství Je zde 13 výrobců

na stránku
Zobrazení 1 - 12 z 13 položek
 • Bettina Lobkowicz

  Bettina Lobkowicz vinařství se nachází v Mělníku v těsné blízkosti řeky Labe. Obhospodařuje 50 ha vinic nacházejících se na jižních a západních svazích řeky Labe, kde je teplé mikroklima.

 • České vinařství Chrámce

  Vinařství hospodařící na 72 ha vinic vede Ing. Jiří Váňa, který se zasloužil o obnovení pěstování révy a výroby vína na Mostecku. Chrámce jsou jedním z největších producentů ve vinařské oblasti Čechy, vyrábějících víno z vlastních hroznů. Vedle burgundských odrůd  portfolio vinařství doplňuje např. také Ryzlink rýnský, Irsai Oliver, Tramín, Frankovka, Svatovavřinecké nebo Zweigeltrebe. Důležitou a vyhlášenou součástí produkce vinařství Chrámce je košer víno.

 • Chateau Mělník

  Chatêau Mělník je jedním z klíčových českých vinařství. Sídlí v prostorách mělnického zámku a patří Jiřímu z Lobkowicz. V současnosti disponuje vinicemi rozkládajícími se na ploše bezmála 24 ha a soustavou impozantních historických sklepů, jejichž rozloha je úctyhodných 1500 metrů čtverečních. Stěžejní část portfolia vinařství zaujímají bílá i červená známková vína v čele s populární Ludmilou, stáčenou do charakteristických "kalamářů".

 • Johann W

  Johann W - Zámecké vinařství Třebívlice navazuje na dlouhou tradici pěstování révy a výroby vína na Litoměřicku. Název připomíná nešťastnou lásku Johanna Wolfganga Goetha k baronce Ulrice von Levetzow, která pobývala většinu života právě v Třebívlicích.

 • Lobkowicz Roudnice

  Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem s.r.o. je výrobce, který může doložit dlouhou tradici vinohradnictví na Roudnicku. V současnosti obhospodařuje cca 65 ha vinic, ze kterých se sklízejí bílé i modré hrozny k výrobě kvalitních odrůdových suchých vín v historických sklepních prostorách roudnického zámku.

 • Mělnické vinařství Kraus

  Vinařství Kraus založila v roce 1990 významná česká vinařská rodina z Mělníka. Vína s nepřehlédnutelnou, moderní etiketou jsou kvalitní, plná, extraktivní a zásadně nezatříděná, tedy zemská, neboť u Krausů nechtějí víno „klasifikovat jen podle jednoho kvalitativního znaku, kterým je cukernatost hroznů.“

 • Školní statek Mělník

  Školní statek Mělník je účelové výukové zařízení České zahradnické akademie, jehož počátky sahají do roku 1921. Jedním ze středisek statku je vinařství, produkující zejména bílá jakostní vína s přívlastkem. V sortimentu převažuje Müller Thurgau, Rulandské šedé, Kerner a Muškát moravský, ale samostatnou kapitolu tvoří místní znamenité ryzlinky. Vinařství je především spojeno s osobností předního českého vinaře Vojtěcha Kušiny.

 • Vinařství pod Radobýlem

  Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012. Majitelé od samého začátku neskrývají své ambiciózní záměry významně přispět k obnově českého vinařství a vytvořit projekt, který by povědomí o terroiru Českého středohoří rozšířil i v zahraničí. Vinařství se zaměřuje striktně na produkci vysoce kvalitních suchých vín, která odrážejí specifický charakter oblasti.

 • Vinařství Podrábský

  Vinařství Podrábský vzniklo v roce 2013 v Roudnici nad Labem. Ve svém vinařství zúročili manželé Podrábští bohaté zkušenosti z dlouholetého působení v zámeckém vinařství v Roudnici nad Labem. Vinařství produkuje kvalitní zemská i jakostní odrůdová vína.

 • Vinařství Sv. Tomáše

  Vinařství Sv. Tomáše se nachází v obci Malé Žernoseky spadající do litoměřické vinařské podoblasti. Cílí na kvalitní odrůdová vína - jakostní i přívlastková - se zvláštním zaměřením na pinoty.

 • Vinné sklepy Kutná Hora

  Vinné sklepy Kutná Hora představují rodinné vinařství fungující od roku 2002 a  hospodařící v současnosti na 52 ha vinohradů. V roce 2007 jako jediní ve vinařské oblasti Čechy přešli na systém plně ekologického vinohradnictví a vinařství. Filozofií vinařství je návrat k tradičním postupům v souladu s přírodou. 

 • Víno Hrabkovský

  Víno Hrabkovský je malé rodinné vinařství z Velkých Žernosek, které hospodaří přibližně na 7,5 ha vinic. Produkuje zajímavá minerální nezatříděná vína.

Zobrazení 1 - 12 z 13 položek