Tramín červený

Tramín červený je starobylá odrůda se značným sklonem k tvorbě mutací (např. Tramín kořenný; Tramín červený je zase barevnou mutací Tramínu bílého ), která se stala oblíbeným materiálem pro šlechtění nových odrůd. Původ zůstává nejasný, ale poslední průzkumy za pravlast Tramínu označují údolí Rýna a je doloženo, že odrůdu znali již staří Římané....

Tramín červený je starobylá odrůda se značným sklonem k tvorbě mutací (např. Tramín kořenný; Tramín červený je zase barevnou mutací Tramínu bílého ), která se stala oblíbeným materiálem pro šlechtění nových odrůd. Původ zůstává nejasný, ale poslední průzkumy za pravlast Tramínu označují údolí Rýna a je doloženo, že odrůdu znali již staří Římané. Hrozny dobře dozrávají a réva poměrně úspěšně odolává mrazu.

Technologie výroby vína je náročná  - mošt mívá menší aciditu, kterou je žádoucí zachovat, aby výsledné víno nebylo příliš plné, až mdlé. Přestože se u Tramínu obvykle očekává vyšší podíl zbytkového cukru, v zahraničí narazíme i na lehčí, suchá vína.

Více

Tramín červený Počet položek: 2

Zobrazení 1 - 2 z 2 položek
Zobrazení 1 - 2 z 2 položek