Lámete si hlavu s dárkem pro své blízké? Darujte poukaz!

  

Nejnovější komentáře v blogu

Sv. Tomáš je vynikající vinařství!
 28/05/2018  Robert Blouzek
Je to složité.
 29/03/2018  Ladislav mandik

Zobrazit všechny komentáře

Tramín červený

Tramín červený je starobylá odrůda se značným sklonem k tvorbě mutací (např. Tramín kořenný; Tramín červený je zase barevnou mutací Tramínu bílého ), která se stala oblíbeným materiálem pro šlechtění nových odrůd. Původ zůstává nejasný, ale poslední průzkumy za pravlast Tramínu označují údolí Rýna a je doloženo, že odrůdu znali již staří Římané....

Tramín červený je starobylá odrůda se značným sklonem k tvorbě mutací (např. Tramín kořenný; Tramín červený je zase barevnou mutací Tramínu bílého ), která se stala oblíbeným materiálem pro šlechtění nových odrůd. Původ zůstává nejasný, ale poslední průzkumy za pravlast Tramínu označují údolí Rýna a je doloženo, že odrůdu znali již staří Římané. Hrozny dobře dozrávají a réva poměrně úspěšně odolává mrazu.

Technologie výroby vína je náročná  - mošt mívá menší aciditu, kterou je žádoucí zachovat, aby výsledné víno nebylo příliš plné, až mdlé. Přestože se u Tramínu obvykle očekává vyšší podíl zbytkového cukru, v zahraničí narazíme i na lehčí, suchá vína.

Více

Tramín červený Je zde 1 položka.

Zobrazení 1 - 1 z 1 položky
Zobrazení 1 - 1 z 1 položky