Představení vinařství a přehled produktů:  Vinařství pod Radobýlem

Vinařství pod Radobýlem vzniklo v roce 2012. Majitelé od samého začátku neskrývají své ambiciózní záměry významně přispět k obnově českého vinařství a vytvořit projekt, který by povědomí o terroiru Českého středohoří rozšířil i v zahraničí. Vinařství se zaměřuje striktně na produkci vysoce kvalitních suchých vín, která odrážejí specifický charakter oblasti.

Vinařství pod Radobýlem se podařilo v okolí obcí Žalhostice, Michalovice a Velké Žernoseky vykoupit pozemky o rozloze 35 ha, v současnosti hospodaří na 12 hektarech, osázených odrůdami MOPr, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Muškát žlutý, Müller Thurgau, Fratava a Rulandské modré. Ve vinohradech se používá nejmodernější technika i ruční obhospodařování vinic.


V novém, architektonicky oslnivém vinařském domě se vína nechávají fermentovat dosucha. Ve filozofii vinařství hraje důležitou roli design, o čemž svědčí i tvar lahví, moderní etikety a skleněné uzávěry, kterými jsou vína opatřena (s výjimkou těch, která zrála v dubových sudech).

Více
Zobrazení 1 - 2 z 2 položek
Zobrazení 1 - 2 z 2 položek